Spotkania z podróżnikami

6 lutego w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwsza w tym roku prezentacja w ramach „Cyklu z podróżnikami”. Do Kościana zawitają Marzena i Krzysztof Wystrachowie z Opola.

spotkanie_z_podroznikami_1 Prezentacja będzie nosić tytuł „Spadamy na drzewo Boliwia”. Marzena i Krzysztof jako małżeństwo aktywnie uprawiają turystykę górską, a także od kilku lat wspinają się po drzewach i podróżują. Do sukcesów mogą zaliczyć np. zdobycie Mont Blanc i innych gór alpejskich.

W 2012 wyjechali w podróż na 15 miesięcy po Ameryce Południowej. W jej trakcie zawitali do miejscowości Rurrenabaque na obrzeżu Parku Narodowego Madidi w Boliwii. Tam zatrzymali się na wolontariat i przez dwa miesiące pracowali na rzecz rdzennej wioski z plemienia Tacana. Wtedy narodził się pomysł, aby powrócić w to miejsce po to, by wspinać się na drzewa (w Polsce wspinają się rekreacyjnie od lat). Projekt zrealizowali i opowiedzą nam o nim podczas sobotniego spotkania. Początek tradycyjnie o godz. 18.00, wstęp wolny.

 

Po ubiegłorocznym ciepłym przyjęciu kościaniaków nowej propozycji, w tym roku będzie ona kontynuowana, a planowane są również dodatkowe niespodzianki. Pojawią się m.in. spotkania zawierające praktyczne warsztaty dla globtroterów np. dotyczące wspinaczki wysokogórskiej lub też mówiące o tym jak zachować się w określonych warunkach w podróży. Warsztaty zaplanowano na wakacje, przede wszystkim z myślą o młodzieży. Nie zabraknie też spotkania opowiadającego o możliwościach tanich wyjazdów w dalekie miejsca. Doświadczeni podróżnicy postarają się przekonać, że świat jest tak naprawdę na wyciągniecie ręki.

Generalnie z pewnością nie zabraknie interesujących gości, którzy będą mieć wiele ciekawego do opowiedzenia i pokazania. Przypomnijmy, że organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” wraz z Kościańskim Ośrodkiem Kultury, a finansowanym ze środków miasta Kościana. Wsparcia udzielają też Bank Spółdzielczy w Kościanie i kościańskie Biuro Podróży Ways.