Spłonęły króliki i narzędzia [ZDJĘCIA]

W środę rano w Czempiniu doszło do pożaru budynku gospodarczego. W pożarze zginęło 60 hodowlanych królików. Spłonęły również narzędzia.

Pożar budynku gospodarczego przy ul. Gruszkowej zauważono po godzinie 7.00. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy PSP Kościan, OSP Słonin i OSP Czempiń. Po przyjeździe strażacy stwierdzili, że ogniem objęty jest już cały budynek.

– W sąsiedztwie znajdował się budynek mieszkalny, więc w pierwszej kolejności strażacy skupili się na tym, by ogień nie rozprzestrzenił się dalej. Udało się opanować płomienie. W pomieszczeniu gospodarczym  znajdowało się 60 hodowlanych królików, które niestety poniosły śmierć. Spaleniu uległo również wyposażenie budynku, w tym m.in. spawarka i narzędzia elektryczne. Straty więc są dość sporemówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Po ugaszeniu ognia wyniesiono spalone elementy. Następnie przelano je wodą, by wykluczyć ponowny zapłon. Cała akcja gaśnicza trwała trzy godziny. Prawdopodobna przyczyna ognia to zwarcie instalacji elektrycznej.

Fot. KP PSP w Kościanie