Sobota ze spotkaniem z podróżnikiem – zapowiedź

W dzisiejszą sobotę 8 maja odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Spotkań z podróżnikami”. Wydarzenie będzie można śledzić na profilu facebookowym Kościańskiego Ośrodka Kultury od godz. 18.00.

Gościem będzie Konrad Tulej, który pieszo i autostopem od 2011 roku eksploruje „górsko” i kulturowo Kaukaz oraz Bliski Wschód. Usłyszymy o Dżanaparze, czyli Republice Arcach znanej również jako Górski Karabach.

Arcach Konrad odwiedził sześciokrotnie w latach 2012-2019. Podróżnik z Krakowa przeszedł prawie 300-kilometrowy górski szlak Janapar Trail z Hadrutu w Arcachu/Górskim Karabachu do Vardenis w Armenii, jako pierwszy Polak oraz członek pierwszej rodziny na świecie, która tego dokonała.

Opowieść drogi jest syntezą spotkań z nieuznawaną republiką i jedynie tłem dla historii ludzkich losów o miejscu naznaczonym ormiańsko-azerską waśnią zakończoną tragicznie w roku 2020.

* * *

Konrad Tulej jest głową podróżniczej rodziny, która pieszo i autostopem od 2011 roku eksploruje „górsko” i kulturowo Kaukaz oraz Bliski Wschód. Autostopowicz, tramp, sympatyk poszarpanego horyzontu, amatorskiej wspinaczki i całoroczny rowerzysta. Dziennikarz niezależny.