Sobota i niedziela w Kokorzynie dla Oskara

W najbliższy weekend w Kokorzynie odbędą się dwie imprezy charytatywne dla Oskara Marciniaka, który urodził się z poważną wadą serca. Szansą dla chłopca jest operacja w USA.

19-miesięczny Oskar Marciniak mieszka z rodzicami w Kokorzynie, zatem to właśnie tutaj postanowiono zorganizować dla niego imprezy, a są to Wrak Race w sobotę i festyn pełen atrakcji w niedzielę.

Chłopiec urodził się z poważną wadą serca jaką jest Anomalia Ebsteina. Szansą dla niego na normalne życie jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Niestety koszty związane z przelotem, pobytem w Ameryce oraz z samą operacją są bardzo wysokie i wynoszą około 1 mln zł. Kwota więc bardzo duża, ale jak pokazują podobne zbiórki, nie jest ona niemożliwa do uzbierania. Pora zatem zjednoczyć siły.

W sobotę, 11 września odbędzie się Wrak Race, organizowany przez Dziupla Team. Początek już o godz. 8.00. Poza wyścigami w programie również atrakcje dla dzieci, przejażdżki quadem, a także punkty gastronomiczne.

W niedzielę, 12 września o godz. 14.00 rozpocznie się festyn przy sali wiejskiej. Program będzie bogaty, a zaplanowano m.in. przeloty helikopterem, przejażdżki motoryzacyjne i kucykiem, występ taneczny sióstr Wiktorii i Zuzanny Kuciak oraz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Żeńcy Wielkopolscy’’ z Nietążkowa, dmuchańce, balony, festiwal kolorów oraz kulinaria. Swoje stoiska będą miały policja, straż pożarna, Kościańska Rezerwa Skautowa, Wodociągi Kościańskie.

Walkę o zdrowe serce Oskara można wesprzeć wpłacając pieniądze poprzez stronę zbiórki: www.siepomaga.pl/serce-oskara oraz biorąc udział w licytacjach: Serduszko Oskarka – Licytacje dla Oskara Marciniaka.