Śmigielskie Kolędowanie z Rodziną Pospieszalskich [ZDJĘCIA]

W sobotę w kościele odbyło się VI Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami. Publiczność zgromadzona w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu oklaskiwała w repertuarze kolędowym Rodzinę Pospieszalskich.

„Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami” wpisało się już w styczniowy kalendarz gminy Śmigiel. Kolędy w wykonaniu śpiewającej rodziny artystów miały wybrzmieć już przed rokiem, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Ku uciesze organizatorów – tym razem się to udało, choć z restrykcjami sanitarnymi.

Śmigielska publiczność jak zawsze jednak dopisała wypełniając wszystkie dostępne miejsca. Po energetycznym koncercie był czas na osobiste podziękowania od burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak. Muzycy także chętnie rozdawali autografy.

Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami to wspólna inicjatywa gminy Śmigiel oraz Stowarzyszenia „Oliwskie Słoneczko” z Lubinia. Mają charakter charytatywny, a tym razem pieniądze z koncertu zostaną przeznaczone na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, które działają przy śmigielskim stowarzyszeniu „Światło Nadziei”.

Współorganizatorami wydarzenia byli: parafia pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Zakład Elektroinstalacyjny „Piechel”.

Fot. Karol Schmidt, Michał Majer