Śmigielski półmaraton już za dwa tygodnie

Ventriculus Półmaraton odbędzie się w niedzielę, 23 października w lesie w Nietążkowie. Jest częścią gminnych obchodów Dnia Profilaktyki, w ramach których na początku października można było skorzystać z bezpłatnych badań.

Będzie to trzecia edycja biegu, choć pierwsza – z powodu pandemii – odbyła się jedynie wirtualnie. W czwartek spotkał się sztab organizacyjny, by dopiąć ostatnie szczegóły. –Na biegaczy czekają nowe, atrakcyjne trasy informuje zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga i jednocześnie dyrektor biegu. Las w Nietążkowie daje wiele możliwości i postaraliśmy się, by zostały wykorzystane jak najlepiej. Trasa będzie wymagająca, ale też bardzo satysfakcjonująca. Wynagrodzeniem trudów będą z pewnością przepiękne widoki.

Organizatorzy przygotowali  dwa dystanse dla biegaczy – 21 i 10 km oraz dystans 5 kilometrów dla miłośników nordic walking.

Partnerem i sponsorem tytularnym tegorocznego półmaratonu został kościański oddział Leszczyńskiego Centrum Medycznego „Ventriculus”. – Zachęcamy do profilaktyki zdrowia, a dzięki pozyskanemu partnerowi każdy kto wystartuje w biegu otrzyma zniżkę na pakiet badań w kościańskim oddziale. Ponadto dzięki temu, że Ventriculus Kościan został sponsorem tytularnym naszego półmaratonu, troje najlepszych biegaczy z dystansu 21 kilometrów otrzyma bezpłatny pakiet zdrowotny.

Zapisy trwają.  Na stronie www.aktywny.smigiel.pl znajduje się regulamin, trasy poszczególnych biegów oraz formularz zapisów.