Śmigiel: Promowali bezpieczeństwo na drogach [ZDJĘCIA]

W sobotę przed południem w Śmiglu odbyła się akcja dotycząca promocji bezpieczeństwa zorganizowana wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Kościanie i Grupę Motocyklową Wind Wolves ze Śmigla.

Motywem przewodnim wydarzenia było hasło „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Na parkingu przy markecie budowlanym „U Wiechcia” od godz. 10.00 funkcjonowały stoiska policji oraz grupy motocyklistów z Wind Wolves. Obecni byli także członkowie Fundacji Polskiego Ratownictwa Medycznego.

Podczas dwugodzinnej akcji policjanci, ratownicy i motocykliści rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a także rozdawali ulotki informacyjne, odblaski oraz naklejki na szyby samochodowe uczulające kierowców na zachowanie ostrożności na drodze i patrzenie w lusterka. Ponadto można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy prezentowany przez ratowników medycznych i samemu spróbować swoich sił na fantomie.

Policja dysponowała m.in. alkogoglami, które symulują zachwiany wzrok osoby pod wpływem alkoholu. Dzieci mogły także wejść do środka policyjnego radiowozu lub też wsiąść na motoambulans. Na miejscu znajdował się również pokazowy wrak motocykla po wypadku.

Fot. Karol Schmidt