Śmigiel: Francuzi przekazali pomoc dla Ukrainy  [ZDJĘCIA]

Do Śmigla dotarły aż cztery busy z darami dla uchodźców z Ukrainy, które zostały przekazane przez partnerskie miasto Neufchâteau we Francji. Teraz samorząd Śmigla przekaże je dalej dla potrzebujących.

Samochody z darami pod Centrum Kultury w Śmiglu dotarły w sobotę przed południem. – Nasi przyjaciele z partnerskiego miasta Neufchâteau we Francji zorganizowali zbiórkę darów na pomoc Ukrainie, które za naszym pośrednictwem trafią do potrzebujących. Pod Centrum Kultury zajechały aż 4 busy po sufit obładowane najpotrzebniejszymi rzeczami. Jestem wdzięczna i wzruszona – poinformowała burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Przekazane przez stronę francuską dary pochodziły ze zbiórki zorganizowanej przez Urząd Miasta Neufchâteau oraz miejscowych strażaków, szpital i gimnazjum, a także takie organizacje jak Czerwony Krzyż, Emmaüs i Pomoc Katolicka. Wśród rzeczy były m.in. kołdry, konserwy i mnóstwo innych przydatnych darów. W ich rozładowywaniu pomagali pracownicy Centrum Kultury wraz z dyrektorem Piotrem Błaszkowskim oraz wiceburmistrem Śmigla Marcinem Jurgą.

Fot. UM Śmigla