Śmigiel: Akcja „Drzewko Życia” [ZDJĘCIA]

Zakończyła się wiosenna edycja akcji zainicjowanej przez burmistrz Małgorzatę Adamczak w 2018 roku. Za każdym razem cieszy się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Głównym celem akcji jest upamiętnienie narodzin najmłodszych mieszkańców gminy Śmigiel poprzez udział uczestnika akcji w sadzeniu drzewa. Dodatkową formą upamiętnienia narodzin dziecka jest możliwość umieszczenia przed drzewem tabliczki, na której zamieszczone zostaje imię dziecka oraz data jego urodzenia. Akcja ma również wymiar ekologiczny przyczyniając się do sadzenia drzew w gminie.

W zakończonej właśnie edycji udział wziąć mogły dzieci urodzone w okresie od października 2021 do lutego 2022, a także dzieci, które nie zdążyły zgłosić się poprzednim razem. Po raz pierwszy umożliwiono sadzenie drzewek na prywatnych posesjach. Zdecydowało się na to 5 rodzin. Pozostałe drzewka zostały zasadzone w Czaczu, Przysiece Polskiej, Starej Przysiece Pierwszej, Wonieściu, Starym Bojanowie, Olszewie, Sierpowie, Nowej Wsi, Bielawach i Śmiglu. Łącznie zasadzonych zostało 28 drzewek.

 Kolejna akcja już jesienią. Wówczas będą mogły wziąć w niej udział dzieci urodzone od marca 2022 a także te, które nie zdążyły zgłosić się do bieżącej akcji.

Fot. UM Śmigiel