Śmiertelny wypadek między Jerką a Krzywiniem [ZDJĘCIA]

Do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Jerką w Krzywiniem doszło około godz. 9.30 w czwartek, 10 czerwca. Zderzyły się czołowo dwa pojazdy.

Śmiertelny wypadek między Jerką a Krzywiniem

Do wypadku doszło w odległości około 1200 metrów od ronda w Jerce, przy zjeździe na Gierłachowo.

Jednym z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu był wojskowy star, a drugim samochód osobowy marki bmw. Kierowca bmw, 20-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, został zakleszczony w aucie. Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby zakleszczone, a następnie wydobyli ją na zewnątrz. Nie stwierdzili niestety funkcji życiowych, ale natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce przybył także Zespół Ratownictwa Medycznego, który wspomógł strażaków, ale działania te nie przyniosły efektu. Lekarz stwierdził zgon 20-letniego mężczyzny.

Starem kierował natomiast 41-letni żołnierz z jednostki w Lesznie. Zarówno on, jak i współpasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiadomo kto zawinił i czy do wypadku nie przyczynił się trzeci pojazd.

Fot. Maciej Sibilak, Bogdan Ludowicz