Śmiertelny wpadek na S5 za Kościanem [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 11.00 pomiędzy węzłami Kościan Północ a Czempiń. Na miejscu zginął 39-letni kierowca busa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letni kierujący pojazdem marki iveco poruszający się lewym pasem ruchu, zjechał nagle na prawy pas i uderzył w tył naczepy niskopodwoziowej pojazdu ciężarowego marki MAN, a następnie w bariery energochłonne. Przednia kabina samochodu została zgnieciona, a kierowca – mieszkaniec powiatu grodziskiego – utknął w środku.

Natychmiast wezwano straż pożarną, karetkę pogotowia oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wydostali zakleszczonego kierowcę. Niestety, pomimo podjętej próby przywrócenia funkcji życiowych kierowcy, nie udało się to. Lekarz stwierdził zgon 39-latka. Pojazdem ciężarowym kierował z kolei 43-letni mieszkaniec gminy Dzierżoniów. Jemu nic się nie stało.

Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną nagłego zjechania z drogi kierowcy busa.

Fot. KPP w Kościanie