Śmiertelne potrącenie rowerzysty [ZDJĘCIA]

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek przed godziną 10.00 na drodze pomiędzy Poladowem a Popowem Starym. Mimo podjętej reanimacji, 65-letni mężczyzna zmarł.

Fot. OSP Śmigiel

Zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów kościańskiego i wolsztyńskiego. W akcji ratowniczej brały udział jednostki straży pożarnej z naszego powiatu.

– Rowerzysta jechał w stronę Śmigla i został potrącony przez bus z powiatu kościańskiego podążający w tym samym kierunku. Po przyjeździe strażaków stwierdzono, że doszło do potrącenia 65-letniego mężczyzny. Z relacji świadków wynikało, że tuż po wypadku mężczyzna leżał w rowie i nie wykazywał oznak życia. Strażacy przystąpili do czynności ratunkowych, a po przyjeździe jednostki ratownictwa medycznego, przekazali poszkodowanegomówi Dawid Kryś, oficer prasowy z PSP Kościan.

Niestety, mężczyzna zmarł w karetce. Do zdarzenia zostało zadysponowanych łącznie 6 jednostek straży pożarnej z powiatu kościańskiego i wolsztyńskiego. Wśród jednostek z naszego powiatu były to jednostki PSP Kościan oraz OSP Śmigiel.

Fot. OSP Śmigiel