Śmiertelne potrącenie pieszego w Kościanie

Zdarzenie miało miejsce na ul. Łąkowej po północy, w okolicy stacji benzynowej. Mimo reanimacji 56-letni mężczyzna nie przeżył.

Kościan. Śmiertelne potrącenie pieszego
Fot. Archiwum "Kościaniak"

Według ustaleń policji, około godziny 00.20 w nocy z 19 na 20 stycznia 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, kierujący samochodem marki BMW, potrącił 56-letniego pieszego, mieszkańca Kościana. Mężczyzna przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. – Doszło do uderzenia mężczyzny. Od razu przystąpiono do jego reanimacji, niestety bezskutecznie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgoninformuje Radosław Nowak z KPP w Kościanie.

Dokładne okoliczności zdarzenie bada policja pod nadzorem prokuratora. Od kierowcy pobrano krew do badań na obecność alkoholu i substancji odurzających. Badania przejdzie również potrącony 56-latek. – Na razie za wcześnie by mówić o przyczynach tego zdarzenia. Ustalamy z jaką prędkością jechał kierowca, a także dlaczego doszło do tego wypadkumówi rzecznik policji.

Przypomnijmy, że równo tydzień temu także doszło do śmiertelnego potrącenia w nocy w Kościanie. Tamto zdarzenie miało miejsce na obwodnicy.