Skatepark w Śmiglu jeszcze w tym roku

Nowa inwestycja w infrastrukturę sportową zlokalizowana będzie na terenie pomiędzy kompleksem boisk „Orlik” a Centrum Kultury w Śmiglu. Skatepark ma zostać oddany do użytku na jesień tego roku.

Śmigielski samorząd sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Po kompleksowej renowacji stadionu miejskiego, przyszedł czas na budowę skateparku.

Zgodnie z zamierzeniem wykonana zostanie płyta betonowa wraz z montażem następujących urządzeń: Bank Ramp, Funbox z poręczą, Quarter Pipe, Grindbox 1 + Grindbox 2, Poręcz prosta, Ławka, Pole Jam. Całość zadania opiewa na kwotę blisko 269 tys. zł, z czego częściowo sfinansowana zostanie przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Budowa skateparku to coś, co było w naszych planach od wielu lat. Temat cyklicznie powracał w rozmowach z młodszymi mieszkańcami. Cieszę się, że teraz udaje nam się doprowadzić ten pomysł do końcamówi burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Baza rekreacyjno-sportowa w Śmiglu obecnie składa się ze stadionu miejskiego z bieżnią poliuretanową, kortów tenisowych, kompleksu boisk „Orlik”, siłowni napowietrznej, Otwartej Strefy Aktywności i placu zabaw dla dzieci. Poszerzenie oferty o skatepark niewątpliwie podniesie jeszcze jej atrakcyjność. Inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca października 2022 roku.