Siedmiu pijanych w ciągu dnia. Jeden kierowca uciekał przed policją

W środę, a więc pierwszego dnia po majówce w trakcie akcji ,,Trzeźwy Poranek” zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Wieczorem zatrzymano kolejnych czterech pijanych kierowców. Za kierującym audi policjanci ruszyli w pościg, okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19.00 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, patrol ruchu drogowego wydał kierującemu audi polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci udali się w pościg, doprowadzając ostatecznie do zatrzymania samochodu. Za jego kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, od którego policjanci szybko wyczuli woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie. – Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz 41-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności – informuje Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Ponadto tego samego dnia w ramach akcji „Trzeźwy Poranek” zatrzymano łącznie trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontynuowali akcję wyłapywania nietrzeźwych w godzinach popołudniowych i wieczornych. Około godziny 16.50 w miejscowości Piotrkowice mundurowi zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Zatrzymali go w związku z tym do kontroli, a badanie alkomatem wykazało u 58-letniego mieszkańca gminy Czempiń, 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

20 minut później, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze zobaczyli kolejnego ,,podejrzanego” rowerzystę. Policyjny zmysł i tym razem również ich nie zawiódł. Badanie trzeźwości u 57-letniego mieszkańca gminy Czempiń, wykazało niespełna 0,4 promila alkoholu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany wieczorem. Około godz. 21.15 w Widziszewie, na ulicy Dworcowej 27- letni mieszkaniec gminy Śmigiel kierował volkswagenem polo, będąc w stanie nietrzeźwości blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz dodatkowo kara pieniężna w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.