Sharp KI-G75EUW – najbardziej wydajny oczyszczacz powietrza

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, które w swojej ofercie posiadają oczyszczacze powietrza. Obecnie jedną z najpopularniejszych marek jest Sharp. Producent stworzył urządzenia 3 w 1, które oczyszczają, nawilżają i jonizują powietrze.

Najbardziej wydajnym modelem jest KI-G75EUW, który został wyposażony w najmocniejszy generator jonów Plasmacluster PCI 25000. Całą ofertę znajdziesz na oczyszczacze goodair.

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW

Oczyszczacz powietrza KI-G75EUW to najmocniejszy model od Sharpa, który charakteryzuje się wydajnością na poziomie aż 450 m³/h. Oczyszczacz doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 56 m². Mimo dużej wydajności urządzenie w najniższym trybie jest niemal niesłyszalne, jego poziom głośności wynosi jedynie 18 dB. Ponadto dzięki aż trzem funkcjom: oczyszczaniu, jonizacji i nawilżaniu powietrza, model Sharp KI-G75EUW doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, alergenów czy bakterii.

Skuteczność na poziomie 99,97%

Filtracja powietrza w oczyszczaczu Sharp KI-G75EUW odbywa się aż na 5 poziomach.

  • Pierwszym etapem jest filtr wstępny, dzięki któremu zostają zatrzymywane wszystkie większe zanieczyszczenia, takie jak: pyłki kurzu, sierść zwierząt czy włosy.
  • Następnie powietrze przechodzi przez filtr z węglem aktywnym, który usuwa zanieczyszczenia gazowe oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowa powłoka krzemionkowa skutecznie pozbywa się także tlenków azotu oraz siarki.
  • Najważniejszy jest 3 etap. Filtr HEPA oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, głównych składników smogu – pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, roztoczy czy alergenów.
  • Filtr nawilżacza jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu.
  • Generator jonów Plasmacluster PCI 2500 – wytwarza dodatnio i ujemnie naładowane jony, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami, zarodnikami pleśni i grzybów.

Wielofunkcyjne urządzenie

Sharp KI-G75EUW posiada aż trzy funkcje – oczyszcza, nawilża i jonizuje powietrze. Generator jonów Plasmacluster PCI 25000 uwalnia jony, które usuwają z powietrza wirusy, bakterie, alergeny oraz zarodniki pleśni i grzybów. Funkcja Plasmacluster Ion Spot za pomocą ruchomej żaluzji umożliwia skierowanie intensywnego strumienia jonów w wybrane miejsce. Proces ten będzie trwał przez 8 godzin, po czym wróci do poprzednich ustawień.

Nawilżenie odpowiada za utrzymanie właściwego poziomu wilgotności. 4-litrowy zbiornik na wodę pozwala na wielogodzinną pracę. Dzięki specjalnym czujnikom, oczyszczacz dobiera odpowiedni poziom wilgotności do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu.

Wiele trybów pracy

Duża ilość trybów pozwala na zoptymalizowanie pracy oczyszczacza do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu. Dzięki funkcji Clean Assist Mode sprzątanie staje się jeszcze bardziej efektywne. Unoszące się pyłki kurzu i roztoczy zostają pochłonięte przez oczyszczacz. Tryb ten będzie działać na intensywnych obrotach przez 15 minut, a następnie wróci do poprzednich ustawień. Za pomocą funkcji SLEEP głośność pracy urządzenia zlikwidujemy do minimum (18 dB). Funkcja SWING odpowiada za kąt nawiewu powietrza. Dodatkowym atutem są ruchome rolki, których zadaniem jest automatyczne oczyszczanie filtra wstępnego.

Podsumowanie – Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW to urządzenie z najmocniejszym generatorem jonów. Generator jonów Plasmacluster wytwarza 25000 jonów, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami, alergenami, roztoczami, pyłkami czy zarodnikami pleśni i grzybów. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 56 m². Pomimo bardzo dużej  wydajności, oczyszczacz jest bardzo cichy – w trybie niskim głośność jego pracy wynosi 18 dB.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl