Sezon kąpielowy w Nowym Dębcu

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kościan uchwalono wykaz kąpielisk na terenie gminy oraz długość trwania sezonu kąpielowego.

Sezon kąpielowy w Nowym Dębcu

W wykazie kąpielisk nic się nie zmieniło względem ubiegłych lat i uruchomione zostanie jedno kąpielisko w Nowym Dębcu nad Jeziorem Wonieść, które jest prowadzone przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Dębcu.

Długość linii brzegowej kąpieliska przy plaży głównej wynosi 40 m. Na jego infrastrukturę składają się dwa pomosty pływające zakotwiczone o długości 25 m i szerokości 2 m z trapami wejściowymi, oddalone od siebie o 40 metrów, pomiędzy którymi wydzielone są strefy głębokościowe dla kąpiących i oddzielone linkami z pływakami. Na końcówkach pomostów wydzielono miejsca dla ratowników. W bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego, a na plaży znajduje się zjeżdżalnia oraz przebieralnie i miejsce z wyznaczonym prysznicem. W roku 2018 wybudowano przy plaży punkt widokowy.

Określono także długość sezonu kąpielowego, który potrwa od 25 czerwca do 31 sierpnia. W tym czasie nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy.