Serce na nakrętki przed strażnicą w Kościanie

Po tym jak strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ustawili metalowy kosz, tylko przez jeden dzień wypełnił się on prawie w całości plastikowymi nakrętkami. Przynoszą je mieszkańcy.

Kosz ustawiono w środę, 16 września, a następnego dnia późnym popołudniem był prawie pełen. Nakrętki są potrzebne, gdyż zysk z ich sprzedaży zostaje przeznaczany na różne cele charytatywne.

Kosz przed strażnicą mógł stanąć dzięki wsparciu lokalnych firm Metalchem Kościan oraz Seacom. Nakrętki z publicznej zbiórki będą rotacyjnie przekazywane na rzecz zgłoszonych akcji. A akcję może zgłosić każdy do strażaków z OSP Kościan. Zapotrzebowanie na zbiórkę należy złożyć w formie pisemnej wraz z opisem jej przedmiotu.

Ponadto strażacy zachęcają do wrzucania nakrętek na swoim fanpage’u: www.facebook.com/OspKoscian/.

Wystarczy udostępnić i polubić post dotyczący nakrętek, w komentarzu zamieść swoje zdjęcie na tle serca i zachęć trzy kolejne osoby do udziału w akcji. Spośród osób, które spełnią to zadania, rozlosowane zostaną trzy, które zostaną nagrodzone czujką czadu oraz strażackimi gadżetami. Konkurs trwa do 26 września.