Seminarium i trening z mistrzem w Explozji [ZDJĘCIA]

W sobotę w kościańskim Centrum Fitness Explozja odbyło się seminarium z mistrzem. Praktyczne rady na temat budowania mięśnie i spalania tkanki tłuszczowej przedstawił mistrz w kulturystyce Radek Słodkiewicz.

Radek Słodkiewicz jest wielokrotnym Mistrzem Polski, Europy i Świata w kulturystyce, a także zawodnikiem mieszanych sztuk walki MMA. Do Kościana przyjechał na zaproszenie Explozji, by podzielić się swoją fachową wiedzą z zainteresowanymi osobami.

Podczas trzygodzinnych zajęć mówił wiele o właściwym sposobie ćwiczeń, by przynosiły one najlepsze efekty. Wyjaśniał także różnice pomiędzy wolnymi ćwiczeniami ze sztangą i hantlami a ćwiczeniami na maszynach. Uczestnicy słuchali z zainteresowaniem, mieli też mnóstwo pytań.  – 10 lat temu sam szkoliłem się u Radka, więc wiem, że ma naprawdę bogatą wiedzę z którą chętnie dzieli się z innymi. Sprowadzenie go tutaj nie było więc takie trudne. W naszym środowisku panuje jednak otwartość i nie ma problemu z  nawiązaniem kontaktu – mówi Dariusz Musiał, właściciel Expolozji.

Tak naprawdę jednak bezpośrednim powodem dla przyjazdu mistrza był indywidualny trening pod jego okiem z jednym z klientów Explozji. Ten wyjątkowy prezent panu Szymonowi ufundowała żona z okazji imienin. A skoro już Radek Słodkiewicz przyjechał do Kościana, Klub postanowił zorganizować z jego udziałem również seminarium, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej wizyty.

– Treningi prowadzę często, bo mam swoją szkołę trenerską, w której przeprowadzam szkolenia na trenera personalnego. Poza tym jeżdżę po całej Polsce z treningami, a nawet do Holandii i Anglii, gdzie przeprowadzam seminaria i szkolenia dla Polaków. A dziś mamy takie ekspresowe szkolenie, bo trzy godziny to trochę mało, by podzielić się dogłębnie wiedzą. Tym niemniej mam nadzieję, że pewne wątpliwości będę w stanie rozwiaćstwierdza Radek Słodkiewicz.

Po wykładzie, któremu towarzyszył pokaz, odbył się trening z mistrzem.

Fot. Milena Waldowska