Ścieżki rowerowe Śmigla w konkursie

Gmina Śmigiel bierze udział w konkursie „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE zorganizowanym przez Serwis Samorządowy PAP.

Wytypowanym przedsięwzięciem do konkursu w gminie Śmigiel jest budowa ścieżek rowerowych. To ten sam konkurs, w którym w gminie Czempiń wybrano do niego Tlenownię (zobacz: Tlenownia bierze udział w kolejnym konkursie. Można głosować).

We wrześniu 2022 r. gmina Śmigiel zakończyła roboty budowlane w ramach projektu „Budowa ścieżek rowerowych na terenie Gminy Śmigiel”. Powstało prawie 4,5 km ścieżek, 4 obiekty „Bike&Ride”, 40 stanowisk postojowych w wybudowanych obiektach „Bike&Ride” oraz nowe zatoki autobusowe z przystankami.


Powstałe ścieżki rowerowe w połączeniu z już istniejącymi oraz zaplanowanymi do realizacji stworzą sieć połączeń ułatwiających mieszkańcom w przemieszczaniu się na rowerze. Pozwoli to na wykorzystanie roweru jako środka transportu alternatywnego do samochodu, ale także jako sposobu na spędzenie wolnego czasu. Wybudowana infrastruktura towarzysząca jest nie tylko funkcjonalna, ale ma także walory estetyczne, które wpasowują się w otoczenie zabytkowej zabudowy Śmigla i dodają mu klimatu. 

Aby oddać głos wystarczy wejść na stronę  https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/smigiel-budowa-sciezek

i zagłosować. Głosowanie potrwa do 10 lutego, a laureatów konkursu poznamy do 5 marca.