Ścieżka rowerowa w tunelu na Gostyńskiej

Pod wiaduktem na ulicy Gostyńskiej rowerzyści będą się poruszać dwukierunkową ścieżką rowerową. Po drugiej stronie drogi wytoczono chodnik dla pieszych, odgrodzony od jezdni barierami ochronnymi.

W przeciwieństwie do tunelu na ul. Młyńskiej, który nie ma wydzielonej ścieżki dla rowerzystów i muszą oni korzystać z chodnika wraz z pieszymi lub też z jezdni wraz z samochodami, na Gostyńskiej zaprojektowano ścieżkę rowerową. Będzie ona znajdować się po jednej stronie drogi – patrząc od sygnalizacji świetlnej w stronę Kurzej Góry jest to lewa strona (przy markecie Dino).

Ruch rowerowy na ścieżce będzie dwukierunkowy, natomiast po przeciwnej stronie drogi będą poruszać się piesi. Część piesza została już odgrodzona od strony jezdni barierkami. Na ścieżce dla rowerzystów projekt nie przewiduje natomiast barier ochronnych. Trzeba będzie zatem zachować ostrożność jadąc przy krawędzi ścieżki. Nie jest ona przy tym zbyt szeroka, dlatego brawurowa jazda zdecydowanie nie będzie wskazana, by nie zahaczyć rowerzysty jadącego z przeciwka.