O samotnej wędrówce

W sobotę 14 maja w Kościańskim Ośrodku Kultury miało miejsce kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem gościliśmy Łukasza Supergana.

lukasz_superganMieszkający w Warszawie podróżnik specjalizuje się w dalekich, pieszych wyprawach. O jednej z nich – czyli liczącej około 4000 kilometrów, wiodącej szlakiem Św. Jakuba do sanktuarium Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii opowiadał jak zawsze licznie zgromadzonym słuchaczom podczas sobotniego spotkania.

Łukasz wędrował z zaledwie 10 kg plecakiem, w którym miał najpotrzebniejsze rzeczy i śpiwór do spania po drodze. Usłyszeliśmy fascynującą opowieść o krajach, przez które wiodła samotna wędrówka, czyli Polskę, Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Była to opowieść o miejscach, napotkanych ludziach, trudach wędrówki i własnych przemyśleniach.

Zgromadzeni mogli również zakupić książki podróżnika: „Pustka wielkich cisz” oraz najnowszą „Pieszo do irańskich nomadów”.

Po prezentacji odbyły się krótkie warsztaty, podczas których bohater spotkania mówił i pokazywał sprzęt oraz ubrania, które zabiera ze sobą w podróż. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek.

Foto: M. Waldowska