Samochód dla OSP w Gorzycach [ZDJĘCIA]

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach otrzymała samochód volkswagen transporter T5. Jego przekazanie miało miejsce w piątek 7 sierpnia, a towarzyszyła temu uroczysta oprawa.

Pojazd dotychczas był użytkowany w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu. O przekazaniu pojazdu do jednostki w Gorzycach zdecydował Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości przekazania pojazdu udział wzięli mł. bryg. Robert Natunewicz – zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Henryk Bartoszewski – starosta kościański, Konrad Malicki – burmistrz gminy Czempiń, st. bryg. Andrzej Ziegler – komendant powiatowy PSP w Kościanie, druh Tomasz Grzelczyk – prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie wraz z funkcyjnymi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Czempiniu oraz ks. prałat Czesław Bartoszewski z parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Czempiniu. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć także druhen i druhów z jednostki OSP Gorzyce.

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w asyście burmistrza Czempinia przekazał dokumentację wraz z kluczykami na ręce naczelnika oraz kierowcy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach. Następnie dokonano poświęcenia oraz prezentacji pojazdu.

Nowy samochód z pewnością zwiększy potencjał jednostki oraz komfort pracy druhów OSP w Gorzycach podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Dodajmy, że w minionych dwóch latach obiekt, w którym mieści się strażnica OSP Gorzyce przeszedł gruntowny remont. Jednostka zyskała nowy garaż dla pojazdu i posiadanego sprzętu, a także zaplecze socjalne dla strażaków. Część środków na sfinansowanie prac remontowych pochodziła z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”.

Fot. Karol Schmidt