Są pieniądze na fotowoltaikę!

Miasto i gmina Kościan otrzymały dofinansowanie na budowę odnawialnych źródeł energii na obiektach prywatnych.

 Przypomnijmy, że latem 2017 r. oba samorządy przystąpiły do programu, w ramach którego mieszkańcy mieli szansę otrzymać dofinansowanie na odnawialne źródła energii (solary, fotowoltaika) w wysokości do 85 proc. poniesionych kosztów netto. Chęć skorzystania z projektu zgłosiło łącznie prawie 700 gospodarstw domowych z miasta i gminy Kościan.

Wiosną Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki rozpisanego konkursu i okazało się wówczas, że miasto i gmina trafiły na listę rezerwową. Włodarze uspokajali jednak, że jest duża szansa na pozyskanie środków. Jak się okazało, ich przewidywania były słuszne. Na początku tygodnia poinformowano oba urzędy o przyznaniu dofinansowania.

Instalacja ogniw fotowoltaicznych lub paneli słonecznych przewidziana jest na połowę przyszłego roku. Wcześniej mieszkańcy, którzy złożyli wniosek, otrzymają umowy do podpisu, a po rozpisaniu i rozstrzygnięciu przetargu, będzie można przejść do procesu instalacji. Urzędy będą kontaktować się bezpośrednio z mieszkańcami, którzy złożyli wniosek. Powstanie także lista rezerwowa, zatem jeśli ktoś nie zdążył złożyć wniosku podczas ubiegłorocznych wakacji, będzie miał szansę zrobić to jeszcze teraz.