Rzeczodzielnia zaprasza na festyn kończący wakacje

Już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia odbędzie się festyn Stowarzyszenia Rzeczodzielnia Kościan z okazji zakończenia wakacji. Atrakcji nie zabraknie i jak zawsze w Rzeczodzielni impreza będzie mieć także wymiar charytatywny.

Rzeczodzielnia zaczynała okres wakacyjny festynem z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca (zobacz: Festyn z okazji Dnia Dziecka na os. Jagiellońskim [ZDJĘCIA]), a teraz zakończy go także imprezą.

Okres wakacyjny wcale nie był beztroski dla pań działających w stowarzyszeniu, bowiem ich darmowy sklepik mieszczący się w piwnicy bloku na os. Jagiellońskim został zalany. W starym pomieszczeniu zerwał się również sufit… Nie załamało to jednak dziewczyn, zakasały rękawy najpierw sprzątając, potem wymieniając instalację, a na koniec wyposażając lokal w nowe meble. Teraz więc darmowy sklepik, do którego można przynieść zbędne, ale dobre gatunkowo rzeczy, które mogą posłużyć innym, jest ładniejszy i bardziej funkcjonalny. Już od 30 sierpnia będzie on ponownie czynny codziennie w godzinach 10.00-12.00 i 17.00-18.00.

Tymczasem w niedzielę impreza dla całych rodzin. Będą zabawy, konkursy dla najmłodszych, malowanie twarzy i loteria fantowa. Nie zabraknie również popcornu i waty cukrowej, a także poczęstunku w postaci ciasta i swojskiego chleba ze smalcem. Będzie także muzyka, a dzieci zabawią clown i dinozaur. Podczas festynu będą zbierane pieniądze dla Oskarka na operację serca. Początek imprezy o godz. 16.00 przy sklepie Rzeczodzielni  na os. Jagiellońskim (teren osiedlowego targu). Trzymajmy kciuki za pogodę!