Ruszyły zapisy na zawody pływackie na Jeziorze Wonieść

Ta impreza nie została odwołana i odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie, czyli 26 lipca. W tegorocznej edycji zawodów nie zabraknie nowości.

Impreza odbędzie się już po raz XXVI, a nazwano ją Greatman Prolog, bo to dla wielu zawodników przygrywka przed zawodami triathlonowymi, które odbędą się miesiąc później.

Podstawowy dystans wynosi 1900 m, ale przewidywany jest również dłuższy, na 3800 m oraz krótki na 950 m. Ten ostatni to nowość. Jeśli chodzi o kategorie, poza generalną kobiet i mężczyzn, przewidziano także kategorie dla najstarszego i najmłodszego zawodnika, kategorię młodzieżową (dla dystansu 1900 m dziewczęta i chłopcy) oraz kategorię Gminy Kościan (dla dystansu 950 m dla kobiet i mężczyzn).

Start, tak jak w poprzednich latach, będzie odbywał się na plaży głównej w Nowym Dębcu. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na: www.zapisy.maratończykpomiarczasu.pl (opłata startowa wynosi 40 zł) lub w dniu zawodów w godzinach 7.30:00-8:30 przy plaży głównej w Nowym Dębcu (wówczas opłata startowa wyniesie 80 zł). Podczas zawodów można zakupić dodatkowo koszulkę imprezy w cenie 25 zł.

A o tym, jak wyglądały zawody w ubiegłym roku można przeczytać i zobaczyć na zdjęciach w artykule: XXV Zawody Pływackie w Nowym Dębcu