Ogromne zainteresowanie szczepieniami w Kościanie

Od dziś na szczepienia przeciw covid-19 mogą zapisywać się seniorzy, którzy skończyli 80 lat. W przychodni w Kościanie, która będzie szczepić, już od samego rana rozdzwoniły się telefony.

Ruszyły zapisy na szczepienia. W Kościanie bardzo duże zainteresowanie
W Kościanie obecnie jedynym punktem szczepień populacyjnych przeciw covid-19 jest przychodnia SIGMA-MED przy ul. Sierakowskiego.

Jak dowiedzieliśmy się w przychodni SIGMA-MED w Kościanie, która na razie jako jedyna w mieście przyjmuje zapisy na szczepienia osób spoza tzw. grupy 0, zainteresowanie jest gigantyczne. Od dzisiaj na szczepienia mogą zapisywać się seniorzy od 80. roku życia i w przychodni w związku z tym przez cały dzień panowało duże zamieszanie. Osoby dzwoniły i przychodziły do placówki, by dokonać zapisu.

Z kolei czytelnicy poinformowali nas, że dzwoniąc dzisiaj do przychodni otrzymali informację, że dokonała ona już 300 zapisów i wstrzymuje kolejne, gdyż terminy zarezerwowane są w tej chwili do marca. Tymczasem dostępnych szczepionek jest na razie mało.

Przypomnijmy, że cały czas przyjmowane są zapisy telefoniczne przez ogólnopolską infolinię pod nr 989 oraz przez poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Od dziś przez system mogą rejestrować się osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia ruszą zapisy osób w przedziale wiekowym 70-79. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Mieszcząca się przy ul Sierakowskiego w Kościanie przychodnia SIGMA-MED jest obecnie jedyną w mieście, która będzie szczepić, gdyż tylko ona zgłosiła się do Narodowego Programu Szczepień. Przygotowania do możliwości uruchomienia szczepień dla osób spoza swojego personelu czyni również kościański szpital powiatowy. Tutaj jednak szczepienia dla mieszkańców ruszą najwcześniej na początku marca.

Obecnie w powiecie kościańskim zarejestrowanych jest pięć punktów szczepień. Są to następujące przychodnie:

KOŚCIAN
Poradnia SIGMA-MED M.J. Gładkowscy, M.R. Łukaszyk SP.J.
ul. Sierakowskiego 37a
tel. 65 511 93 22

CZEMPIŃ
Centrum Medyczne Vita-Med Czempiń
ul. Kościańskie Przedmieście 2B
tel. 65 612 15 31, 512 554 441

ŚMIGIEL
Punkt Szczepień w Przychodni lekarza rodzinnego Polaszek, Werner Spółka Jawna
ul. Skarzyńskiego 6
tel. 65 518 00 13

KRZYWIŃ
Przychodnia R. Błażeczek-Matyaszczyk, M. Waliszka-Machowiak Spółka Jawna
ul. Gen. Chłapowskiego 34
tel. 65 517 05 51

Punkt szczepień NZOZ KAMED Szczepaniak Katarzyna Indywidualna Praktyka Lekarska
ul. Gen. Chłapowskiego 34
tel. 65 511 77 23

Ponadto gminy Czempiń oraz Śmigiel zapewniają transport do punktu szczepień niepełnosprawnym seniorom oraz osobom samotnym, które nie są w stanie same dotrzeć do punktu szczepień. By zamówić transport należy skontaktować się z wybranym urzędem gminy w godzinach jego pracy:
Urzędu Gminy w Czempiniu, tel. 730 350 236
Urząd Miejski Śmigla, tel. 530 990 105