Ruszyły zapisy na półmaraton. Jest nowa trasa

Od 6 września można zapisywać się na XVI Międzynarodowy Kościański Półmaraton. Sportowe wydarzenie odbędzie się dokładnie za dwa miesiące. Niespodzianką jest nowa trasa.

Kościan Półmaraton 2019

Na listach startowych jest już w tej chwili ponad 100 zawodników, a limit wynosi 1000 osób. Opłata startowa to 80 zł. Zapisy są przyjmowane poprzez stronę www.koscianskipolmaraton.pl.

Półmaraton wystartuje tradycyjnie w niedzielę w południe. Dla wielu osób zaskoczeniem może być trasa. Start nastąpi mianowicie nie jak dotychczas z ul. Nadobrzańskiej, ale z ul.  Maya przy stadionie. Fragment trasy będzie przebiegał natomiast przez sam stadion. Generalnie trasę rozplanowano umownie na trzy etapy, czyli Stadion oraz Małą i Dużą Pętlę. Mała Pętla to ul. W. Maya, pl. Wolności, Nadobrzańska, M. Konopnickiej, J. Kilińskiego, pl. Paderewskiego, Piaskowa (nawrotka na wysokości ul. 14 Dyw. Piechoty Wlkp.),  Bernardyńska, al. T. Kościuszki (jeden pas jezdni), Nadobrzańska, W. Maya. Duża Pętla z kolei będzie przebiegać przez W. Maya, M. Skłodowskiej-Curie, F. Nowowiejskiego, I. Krasickiego, W. Pileckiego, A. Kaźmierczaka (nawrót przy Biedronce), A. Kaźmierczaka, ul. M. Skłodowskiej-Curie, skręt w prawo w ul. W. Maya i powrót na Małą Pętlę. Zawodnicy Dużą Pętlę będą przebiegać dwa razy, a Małą trzy razy. Stadion to z kolei dwa pełne okrążenia i meta.

Biuro zawodów i dekoracja będą natomiast umiejscowione na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.