Ruszyły szczepienia seniorów. Nie ma już wolnych terminów

Dziś rozpoczynają się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Z uwagi na to, że skończyła się obecna pula szczepionek, wszystkie terminy do końca marca zostały już zarezerwowane.

Dziś zostaną zaszczepione pierwsze osoby spoza grupy zero. Będą to seniorzy powyżej 70. roku życia. Z uwagi na ograniczone wielkości dostaw szczepionki, nie wszyscy chętni zostaną zaszczepieni w pierwszym kwartale. Już w tej chwili nie ma wolnych terminów. Wszystkie dostępne szczepionki zostały rozdysponowane do końca marca.

Odpowiadający za program szczepień szef KPRM, Michał Dworczyk zaapelował do seniorów, którzy chcą się zaszczepić o pozostanie w domach. Wizyta w przychodni, w sytuacji gdy nie ma już wolnych terminów, to niepotrzebne narażenie się na kontakt z osobami chorymi, a w konsekwencji zarażenie się COVID-19 powiedział minister.Seniorzy, którzy chcą się zaszczepić, powinni zgłosić taką chęć dzwoniąc na numer 989 lub za pośrednictwem strony gov.pl/szczepimysie. Można też wysłać SMS na numer 664 908 556. Wówczas trzeba też podać swój PESEL oraz kod pocztowy miejsca. Gwarantujemy, że do każdej osoby, która w ten sposób przekaże swoje dane, jak tylko pojawią się szczepionki, zadzwonią pracownicy infolinii i zaproponują konkretny termin szczepienia.