Ruszyła usługa „Książka na telefon” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Usługa została uruchomiona z początkiem stycznia. Skierowana jest do seniorów 65+ oraz osób chorych i niepełnosprawnych, które mieszkają na terenie Kościana i ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wypożyczyć książki na miejscu.

Książki mogą dostarczyć do domu, a następnie odebrać wypożyczone pozycje pracownicy biblioteki. Usługa jest nieodpłatna i realizowana w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca.

W ramach „Książki na telefon” bibliotekarze udzielają również informacji telefonicznej na zapytania dotyczące zbiorów bibliotecznych. Aby skorzystać z usługi, należy zadzwonić pod numer telefonu 65 512 00 40 lub skontaktować się drogą elektroniczną mbp@koscian.pl.

Czytelników korzystających z usługi „Książka na telefon” obowiązuje „Regulamin korzystania ze zbiorów, który znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie.

Należy mieć na uwadze, że ze względu na trwającą epidemię z usługi nie mogą skorzystać czytelnicy, którzy podlegają obowiązkowej izolacji (dotyczy także sytuacji, w której osoba przebywająca z Czytelnikiem w jednym gospodarstwie domowym podlega obowiązkowej izolacji z powodu zakażenia lub kwarantanny).

Dodajmy, że do MBP w Kościanie może zapisać się każdy niezależnie od miejsca zamieszkania. Mieszkańcy gminy mają także do dyspozycji filie Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Starym Luboszu, Kiełczewie, Racocie, Turwi i Widziszewie. Biblioteka w Starym Luboszu została właśnie wyremontowana. Prace polegały na zaadoptowaniu pomieszczeń w budynku przedszkola. Biblioteka została przeniesiona z dwóch mniejszych do większej sali, przez co zyskała na funkcjonalności. Zwolnione dawne pomieszczenia biblioteczne są obecnie przebudowywane i po niezbędnym remoncie powstaną dwie nowe pracownie do wychowania przedszkolnego.