Ruszają zapisy na Bieg Zimowy

24 Zimowy Bieg Przełajowy odbędzie się 17 marca. Rywalizacja przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

W ramach zawodów odbędą się także Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego, a impreza będzie jednocześnie pełnić rolę eliminacji powiatowych do Mistrzostw Wielkopolski LZS w Biegach Przełajowych.

Dystans biegu dla dorosłych wyniesie około 5 km, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z kolei dziewczynki pobiegną na trasie 800 m, a chłopcy na 1200 m i będą klasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych.

Dla najlepszych przewidziane są puchary i medale, a prawdopodobnie każdy uczestnik otrzyma medal pamiątkowy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, bieg odbędzie się w Parku Miejskim. Start przewidziany jest w okolicach kamienia poświęconego Kajetanowi Morawskiemu. Biuro zawodów mieścić będzie się natomiast w salce na stadionie miejskim.

Organizatorzy, czyli LKS Sana Kościan, Urząd Miejski Kościana oraz powiatowe struktury LZS Kościan zachęcają do udziału w biegu, który stanowi dobrą okazję do zakończenia sezonu zimowego, a jednocześnie jest dobrym treningiem do wiosenno-letniej rywalizacji. Regulamin biegu wraz z numerem konta do wpisowego w wysokości 20 zł dostępny będzie po niedzieli na stronie internetowej www.sanakoscian.pl. Zgłaszać można się już teraz pisząc na adres talikadze.biegi@wp.pl. Informacje pod nr tel. 600 565 436.