Ruszają darmowe taksówki dla seniorów

Od 1 marca mieszkańcy Kościana po 70 roku życia będą mogli skorzystać z darmowej taksówki. Miasto uruchamia program pilotażowy, który potrwa trzy miesiące.

System będzie koordynowany przez Stowarzyszenie Medycyna Polska z Tarnowa, które realizuje również od 2017 r. podobne zadanie w Poznaniu. Stowarzyszenie podpisało umowę z czterema taksówkarzami z Kościana, którzy będą wykonywać usługę. Koszt programu pilotażowego wynosi 40 tys. zł.

A na czym dokładnie będzie polegać program? Zgłoszenia przejazdu należy dokonać najpóźniej na trzy dni robocze przed planowanym przejazdem w godzinach 8.00-12.00. W tym celu trzeba zadzwonić pod nr tel. 574 445 572. Dokonać tego może zarówno senior, jak i w jego imieniu rodzina lub np. przychodnia. Przejazdy mogą odbywać się wyłącznie na terenie Kościana do każdego urzędu, na cmentarz, na dworzec PKS lub PKP oraz do placówki medycznej na umówioną wizytę. Jedna osoba z darmowego przejazdu może skorzystać maksymalnie dwa razy w miesiącu.

To jest program pilotażowy. Przez trzy miesiące będziemy zbierać doświadczenia i wyciągać wnioski. Po tym okresie poprawimy ewentualne niedociągnięciapodkreśla wiceburmistrz Przemysław Korbik.

Szczegółowy regulamin dotyczący korzystania z projektu można znaleźć tutaj.