Rusza remont Rynku. Nastąpi zmiana organizacji ruchu

W przyszłym tygodniu, rozpocznie się długo zapowiadany remont płyty Rynku wraz z ulicą Wrocławską. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w układzie komunikacyjnym w centrum miasta.

Kościan. Rusza remont Rynku

Przypomnijmy, że remont miał rozpocząć się już w listopadzie, ale główny wykonawca zadania, spółka Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich, miał problemy z wdrożeniem nowej organizacji ruchu. W końcu udało się załatwić wszelkie niezbędne formalności.

Zmiana organizacji będzie dotyczyć zarówno kierowców, jak i pieszych poruszających się w tym obszarze miasta. Oprócz zmiany nawierzchni, zostaną przebudowane wszystkie podziemne sieci, w tym sieć gazowa, która będzie konserwowana przez Polską Spółkę Gazownictwa, nowe przyłącza, co zapewni brak remontów i zmniejszy ryzyko awarii.

Harmonogram na najbliższy czas jest następujący:
25 stycznia, poniedziałek – zostanie zmieniona organizacja ruchu. W pierwszym etapie teren budowy wytyczony będzie w ul. Wrocławskiej i części Rynku na przedłużeniu ul. Wrocławskiej (Rynek 24-30) oraz terenu wzdłuż posesji Rynek 20-23 wraz z ratuszem i terenem przyległym. Dojścia do posesji oraz punktów handlowo-usługowych zostaną zabezpieczone barierami.
– 26 stycznia, wtorek – rozpoczną się prace rozbiórkowe w ul. Wrocławskiej, pierwsze roboty będą związane z przebudową sieci wodociągowej i sanitarnej, następnie kanalizacji deszczowej. Wygrodzona zostanie środkowa część ulicy Wrocławskiej.

O dalszych etapach budowy informować będzie wykonawca, czyli Polskie Surowce Skalne sp. z o.o. Grupa Budowlana. W przypadku pytań bądź uwag można kontaktować się z pracownikami Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta (tel. 65 512 11 11 wew. 307, 310).