Rozrywka ze smakiem rozpoczęta [ZDJĘCIA]

W piątkowe popołudnie zainaugurowano trzydniową imprezę w Kościanie, która odbywać się będzie pod znakiem jedzenia z food trucków oraz pokazów, parad i koncertów. Wydarzenie ma również wymiar charytatywny.

Rozrywka ze smakiem rozpoczęta

Food trucki czynne były już od godz. 15.00, natomiast oficjalnego otwarcia imprezy o godz. 17.00 dokonał burmistrz Piotr Ruszkiewicz. Głos zabrała także Ewelina Pawlak, wolontariuszka współprowadząca akcję zbiórki charytatywnej na rzecz Marysi z Brenna. Zachęcała zgromadzonych na Placu Wolności do wrzucania pieniędzy do puszek na rzecz dziewczynki chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Na koncie zbiórki www.siepomaga.pl/maria są już wprawdzie 4 mln zł, ale potrzeba jeszcze ponad 5 mln zł. Kwota więc ogromna, a czas nagli, bo im wcześniej zostanie podany lek, tym Marysia ma większe szanse na wyzdrowienie.

Zbiórka do puszek w Kościanie będzie prowadzona do niedzieli. Tymczasem w piątkowe popołudnie poza jedzeniem z food trucków, na Placu Wolności na mieszkańców czekały doznania wizualne i dźwiękowe. Wystąpiły bowiem dwie orkiestry dęte – OSP Krzywiń oraz OSP Kościan wraz z mażoretkami. Z Krzywinia zaprezentowały się dziewczyny z grupy „Verva”, a z Kościana tańczyły mażoretki „Rytmix”. Zagrała także Kapela Dudziarska „Sokoły”.

Przed nami wieczór pełen muzycznych wrażeń. O godz. 20.00 wystąpi nasza rodzima grupa „Ogień”. N tym nie koniec, bo o 22.00 dawka muzyki dance w wykonaniu zespołu „Omajgat”.

Fot. Milena Waldowska