Rozpoczęto budowę boiska w Starych Oborzyskach

Gmina Kościan przystąpiła do zadania „Budowa boiska trawiastego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach”. Będzie to zupełnie nowy, pełnowymiarowy obiekt z nawodnieniem.

Prężnie działające zespoły piłkarskie LZS Juna-Trans Stare Oborzyska zasługują na nowy obiekt. Na zdjęciu najmłodsza grupa Bambino (fot. FB Juna-Trans Stare Oborzyska).

Projekt przewiduje budowę pełnowymiarowego boiska o nawierzchni z trawy naturalnej sianej o łącznej powierzchni 7260 m2. Ponadto w ramach zadania wykonane zostanie odwodnienie obiektu poprzez wykonanie drenażu opasowego wewnątrz boiska, nawodnienie płyty poprzez montaż systemu zraszaczy wraz ze sterowaniem podlewania.

Obiekt zostanie ogrodzony siatką o wysokości 1,5 m z bramami technicznymi i furtkami wejściowymi, zostaną zamontowane piłkochwyty o łącznej długości 60 m i wysokości 6 m, 8 słupów oświetleniowych wraz z oprawami ledowymi. Boisko będzie wyposażone w bramki z siatką mocowane do podłoża. Całość uzupełnią ciągi komunikacyjne z kostki betonowej.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana w październiku, ale by korzystać z boiska trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. – Trawa ma być naturalnie wysiana, w związku z czym będzie wymagała kilku koszeń, by się dobrze zakorzenić. Zimą będzie to oczywiście niemożliwe, ale już w czerwcu obiekt powinien być do dyspozycji piłkarzy – tłumaczy Mirosław Duda, zastępca wójta gminy Kościan.

Realizację zadania powierzono wyłonionej w przetargu firmie „Chojnaccy” sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt inwestycji wyniesie blisko 1,3 mln zł.