Strona główna ROZMOWY

ROZMOWY

OPS Kościan: rozpoczęto wypłaty świadczeń dla Ukraińców

Na temat rodzajów świadczonej pomocy w związku z napływem uchodźców do Kościana, liczbie składanych wniosków, a także o wsparciu dla seniorów realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie, rozmawiamy z Aleksandrą Kostrzewską, zastępcą dyrektora kościańskiego OPS.
Konrad Malicki

Czempiń wspiera uchodźców. Rozmowa z burmistrzem Konradem Malickim

O pomocy dla uchodźców z Ukrainy i niezwykłym wsparciu ze strony mieszkańców oraz o trwających i planowanych inwestycjach rozmawiamy z Konradem Malickim, burmistrzem gminy Czempiń.

Marlena i Piotr Nawrot: To jest pasja

Na temat gry miejskiej "Kryptonim Wolność" oraz o działalności Stowarzyszenia Strzeleckiego i Historycznego imienia Kościańskiej Rezerwy Skautowej rozmawiamy z głównymi założycielami stowarzyszenia – małżeństwem Marleną i Piotrem Nawrot.
Piotr Błaszkowski

Piotr Błaszkowski: Jesteśmy dla mieszkańców

Na temat niedawno przeprowadzonego remontu Centrum Kultury w Śmiglu, a także o propozycjach zajęć, ofercie kulturalnej i najbliższych planach rozmawiamy z Piotrem Błaszkowskim, dyrektorem CK i kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu.

Piotr Ruszkiewicz: Niższe dochody samorządu

O tegorocznych zakończonych i realizowanych miejskich inwestycjach oraz o projekcie budżetu i planach na przyszły rok rozmawiamy z burmistrzem Kościana Piotrem Ruszkiewiczem.
Julia Stolpe

Julia Stolpe: Zawsze jest czas na marzenia

Julia Stolpe, która urodziła się w Kościanie i tu mieszkała do 22. roku życia, doszła do półfinału programu telewizyjnego odkrywającego talenty wokalne „The Voice of Poland”. Julia ma 37 lat, mieszka w Poznaniu, śpiewa w różnych zespołach i jest trenerem wokalnym. Rozmawiamy o jej udziale w programie.

OSTATNIO DODANE

REKLAMA
Opieka Kreatywna

REKLAMA

REDAKCJA POLECA

Marian Dziędziel

Marian Dziędziel. Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

O początkach swojej fotoreporterskiej przygody, najciekawszych zdjęciach, a także tajnikach zawodu rozmawiamy z Bogdanem Ludowiczem, autorem tysięcy zdjęć z ziemi kościańskiej, fotoreporterem „Panoramy Leszczyńskiej”.

Arkady Paweł Fiedler: Chcę się dzielić przeżyciami

O pasji podróżowania, ale także o trudach związanych z organizacją samochodowych wypraw rozmawiamy z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego podróżnika.
X