Strona główna ROZMOWY

ROZMOWY

Jak przygotować ogród do zimy?

Nasze ogrody zdobią w tej chwili drzewa z żółtymi liśćmi i niektórymi kwiatami oraz zieloną trawą. Jednak już wkrótce wszystkie liście opadną, a trawa przestanie rosnąć. O tym jak przygotować ogród przed zimą, by cieszył nasze oko również o tej porze roku, a następnie wyglądał atrakcyjnie od pierwszych dni wiosny rozmawiamy z Eweliną Ślotałą, właścicielką salonu ogrodniczego Power Flower.
Anna Ryl i Zbyszek Warczok

Żeby na zdjęciach było ładnie

Annę Ryl i Zbyszka Warczoka tworzących razem projekt ARPINIU można spotkać z obiektywami na wielu imprezach w Kościanie i w okolicach. Rozmawiamy z nimi na temat ich zamiłowania do fotografii, początkach przygody z aparatem, a także o genezie współpracy i wspólnie realizowanych projektach.
Maciej Szymczak

Mniej aktów wandalizmu

W tym roku na ulicach Kościana spadła liczba wykroczeń w ruchu drogowym, jest też mniej aktów wandalizmu i przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych. O interwencjach przeprowadzanych przez kościańskich strażników miejskich opowiada komendant Maciej Szymczak.

Piękne kwiaty przez cały sezon

Nasze balkony i ogrody zdobią w tej chwili piękne kwiaty posadzone do donic i skrzynek w maju i na początku czerwca. O tym jak je pielęgnować, by zachować ich urodę do jesieni rozmawiamy z Eweliną Ślotałą, właścicielką salonu ogrodniczego Power Flower mieszczącego się w Czarkowie.

Marek Pinkowski: Soplicowo ma już 23 lata

O historii Skansenu Soplicowo w Cichowie, jego lokatorach, a także o gościach oraz o atrakcjach i wydarzeniach tu organizowanych rozmawiamy z Markiem Pinkowskim, pomysłodawcą i zarządcą tego niezwykłego miejsca na mapie powiatu kościańskiego.
Szymon Klemenski

Szymon Klemenski: Pomoc drugiemu w potrzebie

O tym jak na co dzień funkcjonuje kościańska komenda PSP, a także o rodzajach przeprowadzanych interwencji oraz o zagrożeniach rozmawiamy ze st. kpt. Szymonem Klemenskim, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

OSTATNIO DODANE

REKLAMA
Opieka Kreatywna

REKLAMA

REDAKCJA POLECA

Marian Dziędziel

Marian Dziędziel. Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

O początkach swojej fotoreporterskiej przygody, najciekawszych zdjęciach, a także tajnikach zawodu rozmawiamy z Bogdanem Ludowiczem, autorem tysięcy zdjęć z ziemi kościańskiej, fotoreporterem „Panoramy Leszczyńskiej”.

Arkady Paweł Fiedler: Chcę się dzielić przeżyciami

O pasji podróżowania, ale także o trudach związanych z organizacją samochodowych wypraw rozmawiamy z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego podróżnika.
X