Strona główna ROZMOWY

ROZMOWY

Piotr Ruszkiewicz: Niższe dochody samorządu

O tegorocznych zakończonych i realizowanych miejskich inwestycjach oraz o projekcie budżetu i planach na przyszły rok rozmawiamy z burmistrzem Kościana Piotrem Ruszkiewiczem.
Julia Stolpe

Julia Stolpe: Zawsze jest czas na marzenia

Julia Stolpe, która urodziła się w Kościanie i tu mieszkała do 22. roku życia, doszła do półfinału programu telewizyjnego odkrywającego talenty wokalne „The Voice of Poland”. Julia ma 37 lat, mieszka w Poznaniu, śpiewa w różnych zespołach i jest trenerem wokalnym. Rozmawiamy o jej udziale w programie.
Andrzej Przybyła, wójt gminy Kościan

Andrzej Przybyła: Ponad 35 mln zł na inwestycje

O podsumowaniu mijającego roku, przyszłorocznym budżecie i planach inwestycyjnych oraz obawach związanych ze wzrostem wydatków bieżących samorządów rozmawiamy z Andrzejem Przybyłą, wójtem gminy Kościan.
Katarzyna Hohorek

Katarzyna Hohorek: Tlenownia pobudza kreatywność

Na temat oferty Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Czempiniu i ich funkcjonowania w nowym miejscu, jakim jest Centrum Aktywizacji Społecznej „Tlenownia” rozmawiamy z Katarzyną Hohorek, dyrektorem obu placówek.

Fitness klub sposobem na jesienną melancholię

Przed nami chłodne miesiące, które często nie sprzyjają rekreacji na świeżym powietrzu. Zamiast jednak rozsiąść się na kanapie przed telewizorem z chipsami, lepiej zadbać o formę w klubie fitness. O tym na co zwrócić uwagę rozpoczynając treningi rozmawiamy z Dariuszem Musiałem, trenerem personalnym, właścicielem centrum fitness Explozja w Kościanie.
Mamy jeden cel

Mamy jeden cel. Rozmowa z rodzicami Marysi z Brenna

Losy 8-miesięcznej Marysi z Brenna chorującej na SMA śledzi cały region w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Mnóstwo osób jest zaangażowanych i kibicuje zbiórce 9,5 mln zł niezbędnych na lek dla dziewczynki. O chorobie i jej leczeniu, a także o emocjach i codzienności rozmawiamy z rodzicami Marysi – Alicją Brach i Mikołajem Drożdżyńskim.

OSTATNIO DODANE

REKLAMA
Opieka Kreatywna

REKLAMA

REDAKCJA POLECA

Marian Dziędziel

Marian Dziędziel. Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

Bogdan Ludowicz: Trzeba mieć pomysł na zdjęcie

O początkach swojej fotoreporterskiej przygody, najciekawszych zdjęciach, a także tajnikach zawodu rozmawiamy z Bogdanem Ludowiczem, autorem tysięcy zdjęć z ziemi kościańskiej, fotoreporterem „Panoramy Leszczyńskiej”.

Arkady Paweł Fiedler: Chcę się dzielić przeżyciami

O pasji podróżowania, ale także o trudach związanych z organizacją samochodowych wypraw rozmawiamy z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego podróżnika.
X