„Rozmównica Publiczna” z udziałem sędziów

Po jedenastu latach powraca do Kościana cykl spotkań pod nazwą „Rozmównica Publiczna”. Najbliższa odsłona cyklu odbędzie się w bibliotece, a jej gośćmi będą sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Jednym z gości „Rozmównicy” będzie sędzia Michał Olszewski z Sądu Rejonowego w Kościanie.

Reaktywowane spotkanie „Rozmównicy” miało odbyć się już rok temu, kiedy temat sędziów w Polsce był bardzo gorący. Na przeszkodzie stanęły jednak wprowadzone covidowe restrykcje i wydarzenie odwołano na kilka dni przed nim. Teraz powrócono do planów, a spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie.

Będzie w nim mowa o zmianach dokonywanym w ostatnich latach w sądownictwie. Gośćmi „Rozmównicy” będą członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”: Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy Stowarzyszenia oraz Michał Olszewski, Sędzia Sądu Rejonowego w Kościanie. To sędziowie z dużym doświadczeniem, którzy publicznie zabierają głos na temat zmian zachodzących w sądownictwie.

– Warto ich posłuchać, aby dowiedzieć się na czym polega narastający konflikt pomiędzy rządzącymi a środowiskiem sędziowskim, i czy ma on jakikolwiek wpływ na nasze codzienne życie mówi Paweł Sałacki, moderator „Rozmównicy Publicznej”. – Nasze spotkania to nie wykłady, a nieskrępowana dyskusja, więc o kierunku w jakim się potoczy zdecydują uczestnicy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym brakuje miejsca na twórczą dyskusję. ,,Rozmównica” ma służyć nieskrępowanej, wolnej od tematów tabu wymianie myśli i opinii. – Nasze spotkania to nie wykłady, a dyskusja, więc o kierunku w jakim się potoczy zdecydują uczestnicypodkreśla Sałacki.

„Rozmównica Publiczna”
Wtorek, 12 października, godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie
Wstęp wolny