Rozegrano mistrzostwa Polski w kopa

308 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kopa Sportowego, które odbyły się w niedzielę w Starych Oborzyskach. W przeddzień zawodów rozegrano Festiwal Baśki i Kopa.

Niedzielne zawody trwały od godz. 13.00 aż do wieczora. Zjechali na nie zawodnicy z całego kraju, choć najwięcej graczy było z Wielkopolski, nie brakowało także zawodników z naszego powiatu. Hala sportowa przy szkole w Oborzyskach była cała wypełniona stolikami, przy których odbywały się rozgrywki.  Niektórzy zawodnicy zadbali o klubowe koszulki lub oryginalne nakrycia głowy.

Rywalizowano w 5 rundach po 32 rozdania, w których zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 20 punktów. W każdej rundzie uczestnicy zmierzyli się z inną odmiana baśki czy kopa.

Prowadzona była klasyfikacja indywidualnie open, drużynowa i par. Mistrzem Polski został Ireneusz Tomowiak (Walety Morownica) uzyskując 19 pkt. dużych i 100 pkt. małych. Wicemistrzowskie tytuły zdobyli: Ryszard Kuraszyk (Celina Lubosz) i Ireneusz Warzybok (Stobnickie Asy).

Wśród par Mistrzami Polski zostali Ryszard Stanisławiak i Ryszard Kuraszyk, którzy zdobyli łącznie 35,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się Krzysztof Kawa i Piotr Olszowski (32 pkt), a miejsce trzecie zajęli Krzysztof Herman i Ireneusz Warzybok (również 32 pkt, ale mniejsza liczba “małych pkt”).

Wśród drużyn najlepsza była Celina Lubosz (64 pkt), drugie miejsce zajęły Stobnickie Asy (63 pkt), a trzecie miejsce Kopiarze I z Międzychodu (60 pkt).