Rozbój na ul. Surzyńskiego w Kościanie – pobili i okradli kierowcę

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 30 maja. Sprawcami napaści na kierowcę byli dwaj mieszkańcy gminy Czempiń. Policjantom udało się ich zatrzymać.

Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych pomiędzy rondem Solidarności a skrzyżowaniem z ulicą Bernardyńską. Zatrzymany kierowca próbował wyjaśnić w czym rzecz, a wówczas mężczyźni go pobili, a następnie ukradli jego pojazd, pieniądze oraz dokumenty.

Początkowo służby otrzymały zgłoszenie dotyczące zdarzenia w ruchu drogowym, do którego miało dojść na przejściu dla pieszych. Na miejscu jednak okazało się, że doszło do rozboju. Wartość skradzionego auta marki opel oszacowano na około 3 tys. zł, a przywłaszczona suma pieniędzy wynosiła kilkaset zł. Dodajmy, że na jezdni leżały porozbijane butelki, które usuwała wezwana na miejsce straż pożarna.

Chwilę po zdarzeniu policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Czempiń. Mężczyzna był nietrzeźwy. Następnego dnia rano do policyjnego aresztu trafił biorący udział w napaści 23-latek. Skradziony samochód został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Karol Schmidt