Remont starostwa na Gostyńskiej

Trwają prace przy termomodernizacji budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie przy ul. Gostyńskiej 38.

Do tej pory ocieplone zostały już dwie ściany budynku, na których ułożono styropian o grubości 12 cm. Pod dachem prace zostały opóźnione mając na względzie dobro ptaków gniazdujących.

Styropian zostanie położony na powierzchni 670 m kw. W płytach styropianowych montowanych na ścianach zostaną schowane wszystkie przewody znajdujące się na elewacji.

Po wykonaniu termomodernizacji dolna część budynku zostanie wyłożona płytkami klinkierowymi. Cała elewacja zostanie natomiast wykończona tynkiem mineralnym pomalowanym w kolorach białym, szarym i brązowym. Kolorystyka ścian będzie nawiązywała do elewacji otwartego w ubiegłym roku nowego budynku Wydziału Komunikacji i Dróg.

Łączny koszt remontu wyniesie ponad 240 tys. zł. 70 procent tej kwoty zostanie sfinansowane z budżetu powiatu, a 30 procent pokryje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Przy okazji remontu przy wejściu do budynku zostaną wymienione schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. To kolejny etap prac modernizacyjnych tego gmachu. W 2015 roku ocieplono jego dach.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie