Remont kuchni w „czwórce” zakończony [ZDJĘCIA]

Od 1 grudnia otwarta będzie kuchnia po przeprowadzonym remoncie w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Miejsce to zdecydowanie poprawiło swoje oblicze. Teraz wygląda jak w luksusowej restauracji.

Uczniowie wszystkich klas „czwórki” po generalnym remoncie budynku szkoły powrócili do niego wraz z rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego. Mieszcząca się w dolnej kondygnacji budynku szkoły kuchnia jednak czekała jeszcze na wykończenie. Jej remont przedłużył się w związku z koniecznością wymiany całej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jeszcze w lipcu posadzka była skuta do fundamentów, a pomieszczenie wyglądało bardzo niekorzystnie. Przed remontem miejsce to także nie było zbyt okazałe. Z powodu częstego nachodzenia w nim wody posadzka była podnoszona, więc sufit znajdował się nisko, a dodatkowo przechodziła w nim m.in. rura kanalizacyjna.

Teraz wchodząc do kuchni mamy wrażenie jakby należała ona do 4-gwiazdkowego hotelu. Nawet niektóre eleganckie restauracje nie mają takiego systemu wentylacyjnego jak jest tutajmówi z przekonaniem Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.


Kuchnia jest ponadto świetnie wyposażona w zupełnie nowe, stalowe sprzęty. Od poniedziałku pracujące w niej panie będą przynosić kuchenne sprzęty i się urządzać, tak aby od 1 grudnia zacząć tutaj gotować obiady dla uczniów i nauczycieli. Dotychczas uczniowie mieli zapewnioną do wyboru zupę lub bułkę i herbatę. Zupy dostarczała firma zewnętrzna.

Fot. UM Kościan