Remont komendy dobiega końca

Prace związane z przebudową Komendy Powiatowej Policji w Kościanie idą pełną parą, a powinny się one zakończyć pod koniec listopada. Nie wiadomo jednak na razie, jak będzie wyglądać uroczystość otwarcia komendy.

Komenda Powiatowa Policji w Kościanie

Inwestycja odbywa się pod nadzorem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która sukcesywnie prowadzi prace inwestycyjne w większych i mniejszych komisariatach w całym województwie. Po każdym takim remoncie dotychczas organizowano uroczyste otwarcie z udziałem komendanta wojewódzkiego. W Kościanie jednak epidemia może pokrzyżować te plany.

Jednak nie uroczystość jest najważniejsza, a znaczna poprawa komfortu pracy naszych policjantów, a także osób odwiedzających komendę, która nastąpi po zakończeniu remontu – Termomodernizacja starego budynku została już zakończona, teraz jeśli chodzi o prace zewnętrzne wykonywany jest jeszcze  podjazd dla osób niepełnosprawnychmówi Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Gruntowny remont przechodzi również wnętrze istniejącego budynku, a na jego tyłach, w miejscu rozebranych garaży, powstał zupełnie nowy budynek. – Wyremontowane  w całości jest już drugie piętro, teraz prace trwają na pierwszym piętrze, a obejmują m.in. wymianę drzwi i podłóg. Pracujemy więc aktualnie na walizkach, korzystając już z nowej części, ale to na razie tymczasowe rozwiązania – informuje Radosław Nowak.

To największy remont połączony z rozbudową jednostki od lat 80-tych, kiedy budynek zyskał dodatkowe piętro. Na przełomie 2001-2002 roku odmalowana była natomiast elewacja.