Remont elewacji Urzędu przy Al. Kościuszki już w marcu

Podpisano umowę na modernizację elewacji i rozbudowę budynku siedziby Starostwa i Urzędu Miejskiego w Kościanie. W ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe przetargu wzięło udział siedmiu oferentów.

Postępowanie przetargowe wygrało konsorcjum, w którym liderem jest MD KONS Sp. z o. o., Żydówko, a uczestnikiem Zakład Budowlano – Sztukatorski Konserwacja Zabytków Mariana Domanieckiego z Poznania. 

Prace remontowe rozpoczną się w marcu i potrwają do końca sierpnia tego roku. Zaplanowano wykonanie modernizacji elewacji na ścianach południowej, wschodniej – frontowej, północnej i ścianach z tyłu budynku, przy dużym parkingu dla klientów. Koszt to 1,7 mln zł. Inwestycja ta zostanie sfinansowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i Urząd Miejski Kościana.

Wyłoniony w drodze przetargowej wykonawca – Zakład Budowlano-Sztukatorski Konserwacja Zabytków to firma z wieloletnim doświadczeniem, która zatrudnia  doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w swoich dziedzinach (konserwatorzy, sztukatorzy, tynkarze, malarze, murarze, pozłotnicy). W roku 2006 Zakład został zwycięzcą konkursu w kategorii „Elewacje i termomodernizacje” za restaurację elewacji zabytkowych „Domków Budniczych” w Poznaniu. Ponadto na swoim koncie firma ma remonty elewacji licznych poznańskich kamienic, rewitalizację wnętrz w Urzędzie Miasta Poznania, renowację elewacji na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Firma remontowała także zamki i pałace w Wielkopolsce, w tym w Rogalinie i Racocie, a także zabytkowe kościoły – katedrę gnieźnieńską i farę poznańską.