Remont Biedronki przy Poznańskiej

Od przyszłego tygodnia nieczynny będzie jeden z marketów Biedronka w Kościanie, znajdujący się przy ul. Poznańskiej. Powodem jest remont sklepu.

Jak się dowiedzieliśmy w sklepie, sobota 5 lutego jest ostatnim dniem otwarcia marketu przed planowanym remontem. Choć towar jest wyprzedawany, a sklep świeci już pustymi półkami, w sobotę przed południem pod market przyjeżdżało mnóstwo klientów samochodami, a parking był w pełni zapełniony. Zresztą już w tej chwili jest on pomniejszony, bo remont na zewnątrz zaczął się już jakiś czas temu. Większość osób podjeżdżających pod sklep pewnie jednak nie jest świadoma sytuacji i ochoczo podąża na zakupy.

Remont ma potrwać przynajmniej dwa miesiące. Market będzie powiększony, co rzeczywiście się przyda, bo przy dużej ilości kupujących, komfort robienia zakupów nie był w tej chwili najlepszy.

Właściciel sieci, spółka Jeronimo Martins sukcesywnie modernizuje sklepy stawiając m.in. na nowsze technologie. W placówkach montowane jest oświetlenie LED oraz urządzenia chłodnicze, które wykorzystują gazy przyjazne dla środowiska, takie jak gaz naturalny CO2, a w przypadku chłodziarek, zamrażarek i komór mroźniczych – gaz propan. Zmienia się również układ wewnętrzny, który ma usprawniać poruszanie się po sklepie i ułatwić odnalezienie wybranych produktów na półkach.

Tymczasem market przy Poznańskiej zaprasza do innych najbliższych placówek: w Kościanie przy al. Kościuszki i ul. Kaźmierczaka, ale również do Czempinia, w którym market zlokalizowany jest na Rynku.

Fot. Milena Waldowska