Relacja z IV etapu Powstańczych Biegów Przełajowych w Krzywiniu [ZDJĘCIA]

W niedzielę 23 lutego odbył się czwarty, ostatni bieg w ramach cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych. Zwycięzcami zawodów, jak i całego cyklu zostali Katarzyna Miedzińska wśród kobiet, a wśród mężczyzn Kacper Taterka.

Zawodnicy pokonali ponad 10 km ulicami Krzywinia w strugach deszczu. Pogoda więc nie służyła biegom, ale po wyścigu raczej wszyscy byli zadowoleni. Podobnie jak w poprzednich latach start i metę biegu usytuowano przy Zespole Szkół w Krzywiniu. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10,2 km składający się z trzech pętli po 3,4 km. Trasa biegu przebiegała przez ulicę Strzelecką (linia start/meta), Powstańca Lewandowskiego, Rynek, rondo Jana Pawła II, ul. Gen. Dezyderego Chłapowskiego i Os. Młodych.

Najszybciej dystans 10 km pokonał Kacper Taterka z Leszna, który został jednocześnie zwycięzcą całego cyklu o Grand Prix Powiatu Kościańskiego 2020. Jego zwycięstwo było małym zaskoczeniem, bo nie był faworytem tych biegów. – Czuję się naprawdę super, nie spodziewałem się, że ten bieg pójdzie mi tak dobrze powiedział Kacper Taterka tuż po biegu.Szkoda tylko, że faworyta i naszego kolegi Damiana Glapiaka dzisiaj nie było. Należało mu się zwycięstwo, jest dużo lepszym biegaczem ode mnie. Powiem szczerze, że jest to bardziej szczęście, aniżeli ciężka praca z mojej strony, ale mimo wszystko jestem strasznie zadowolony, że udało mi się dzisiaj wygrać.

Wśród kobiet nie było zaskoczenia. Najlepsza w niedzielnym biegu, jak i w całym cyklu była Katarzyna Miedzińska z Racotu. – To, że wygrałam grand prix było wiadomo już wcześniej, ale chciałam jeszcze powalczyć w dzisiejszym biegumówi Katarzyna Miedzińska.Udało się, zdobyłam pierwsze miejsce, z czego bardzo się cieszę. Dzisiaj warunki pogodowe były ciężkie, ale czasem tak bywa. Nie zawsze jest tak samo, ale trzeba walczyć.

Wyniki IV etapu Powstańczych Biegów Przełajowych w Krzywiniu

Panowie:
1. Kacper Taterka z Leszna – 00:36:03
2. Tomasz Musiał z Dąbcza – 00:36:30
3. Paweł Łączny z Czempinia – 00:36:34

Panie:
1. Katarzyna Miedzińska z Racotu – 00:42:43
2. Martyna Zielińska z Leszna – 00:42:52
3. Joanna Marciniak ze Śremu – 00:42:58

Powstańcze Biegi Przełajowe o Grand Prix Powiatu Kościańskiego
Klasyfikacja końcowa po 4 biegach

Panowie:
1. Kacper Taterka z Leszna (Krawczyk Team)
2. Tomasz Musiał z Dąbcza (Szymanowski Team)
3. Łukasz Gembalski z Leszna (Krawczyk Team)

Panie:
1. Katarzyna Miedzińska z Racotu (Szymanowski Team)
2. Katarzyna Nowak ze Śmigla
3. Joanna Marciniak ze Śremu (Helios Czempiń Team)

Fot. Maciej Sibilak