Zamknij

Relacja z IV etapu Powstańczych Biegów Przełajowych w Krzywiniu [ZDJĘCIA]

14:07, 23.02.2020 Maciej Sibilak Aktualizacja: 12:06, 16.03.2021
Skomentuj
W niedzielę 23 lutego odbył się czwarty, ostatni bieg w ramach cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych. Zwycięzcami zawodów, jak i całego cyklu zostali Katarzyna Miedzińska wśród kobiet, a wśród mężczyzn Kacper Taterka.

Zawodnicy pokonali ponad 10 km ulicami Krzywinia w strugach deszczu. Pogoda więc nie służyła biegom, ale po wyścigu raczej wszyscy byli zadowoleni. Podobnie jak w poprzednich latach start i metę biegu usytuowano przy Zespole Szkół w Krzywiniu. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10,2 km składający się z trzech pętli po 3,4 km. Trasa biegu przebiegała przez ulicę Strzelecką (linia start/meta), Powstańca Lewandowskiego, Rynek, rondo Jana Pawła II, ul. Gen. Dezyderego Chłapowskiego i Os. Młodych.

Najszybciej dystans 10 km pokonał Kacper Taterka z Leszna, który został jednocześnie zwycięzcą całego cyklu o Grand Prix Powiatu Kościańskiego 2020. Jego zwycięstwo było małym zaskoczeniem, bo nie był faworytem tych biegów. - Czuję się naprawdę super, nie spodziewałem się, że ten bieg pójdzie mi tak dobrze - powiedział Kacper Taterka tuż po biegu. - Szkoda tylko, że faworyta i naszego kolegi Damiana Glapiaka dzisiaj nie było. Należało mu się zwycięstwo, jest dużo lepszym biegaczem ode mnie. Powiem szczerze, że jest to bardziej szczęście, aniżeli ciężka praca z mojej strony, ale mimo wszystko jestem strasznie zadowolony, że udało mi się dzisiaj wygrać.

Wśród kobiet nie było zaskoczenia. Najlepsza w niedzielnym biegu, jak i w całym cyklu była Katarzyna Miedzińska z Racotu. - To, że wygrałam grand prix było wiadomo już wcześniej, ale chciałam jeszcze powalczyć w dzisiejszym biegu - mówi Katarzyna Miedzińska. - Udało się, zdobyłam pierwsze miejsce, z czego bardzo się cieszę. Dzisiaj warunki pogodowe były ciężkie, ale czasem tak bywa. Nie zawsze jest tak samo, ale trzeba walczyć.