Rekordowy WOŚP w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Cała moc atrakcji czekała na mieszkańców w niedzielę w Śmiglu w związku z 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierano również w Starym Bojanowie i Czaczu. Pozwoliło to na zebranie ponad 84 tys. zł.

W Śmiglu wydarzenia były skupione w centrum Kultury oraz przed nim. Na zewnątrz na wszystkich czekała grochówka serwowana przez miejscowych strażaków. Z kolei grupa motocyklowa Wind Wolves przygotowała namiot, pod którym można było obejrzeć motocykle i zdobyć gadżety. Motocykliści częstowali także najmłodszych cukierkami. Ponadto można było skorzystać z przejażdżek wozem strażackim, quadem i rowerem w tandemie.

O godzinie 15.00 rozpoczęły się występy uczniów śmigielskich szkół i licytacje. Wydarzenia te zgromadziły pełną salę widzów. Na scenie wystąpiły zespoły taneczne Pryzmat, Studio Piosenki Muzol, mażoretki Iris, a także zespoły Nieśmertelni, The Jazz Hedgehogs, Steel. Około 17.00 rozpoczęła się licytacja, która cieszyła się dużą popularnością. Niektóre wylicytowane fanty ponownie trafiały na licytację, wspierając tym samym podwójnie Orkiestrę. Rekordowa była statuetka serduszko, która trafiła na licytację od jej zwycięzcy z ubiegłego roku, po czym po wylicytowaniu za nią prawie 3 tys. zł przez różnych licytujących, ponownie wróciła do tego samego właściciela.

Z kolei w Starym Bojanowie funkcjonowała restauracja WOŚP, która serwowała domowe obiady. Z kolei w szkole w Czaczu odbywały się występy, turniej piłkarski, ćwiczenia i atrakcje dla dzieci.

Wszystko to spowodowało, że przez śmigielski sztab udało się zebrać dokładnie 84 139 39 zł. Ta kwota jeszcze wzrośnie po doliczeniu e-skarbonek. Ty przynajmniej o 22 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Fot. Karol Schmidt