REISS CUP 2017 w Kościanie

Blisko 300 młodych piłkarzy z szesnastu wielkopolskich miejscowości rywalizowało w sobotę i niedzielę w Kościanie w Turnieju REISS CUP 2017.

reiss_cup_2017 Rozgrywki odbywały się w hali sportowej przy ZS im. F. Ratajczaka, do której zjechały zespoły z Gostynia, Grodziska, Kościana, Krobi, Leszna, Nowego Tomyśla, Obry, Opalenicy, Pogorzelicy, Ponieca, Pniew, Rawicza, Starego Widzimia, Wojnowic, Wolsztyna i Zbąszynia.

Impreza miała wyjątkową oprawę – zawodnicy po raz pierwszy grali na mobilnych boiskach ze sztuczną trawą. Ponadto w finale zespoły wychodziły prowadzone z tunelu przez sędziów przy aplauzie kibiców. Mali piłkarze mieli również profesjonalną sesję zdjęciową, a w hali pojawił się również imiennik Akademii Piłkarskiej Reissa – Piotr Reiss.

Pierwszego dnia rywalizowali najmłodsi piłkarze w wieku 4-6 lat, dla których przede wszystkim liczyła się zabawa. W niedzielę starsze dzieci starsi z roczników 2007-2008 walczyli o Puchar REISS CUP.

Kościan reprezentowali chłopcy prowadzeni przez trenera Tomasza Woźniaka i Aleksandra Przybylskiego. W finale tylko zespół z Gostynia zdołał pokonać Kościan. Trzecie miejsce zajęły Pniewy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i nagrody niespodzianki.

Zdjęcia z niedzielnych rozgrywek: facebook.com/gazetakoscianiak