Reiss Cup 2015

W najbliższy weekend 21-22 listopada w szkole w Starych Oborzyskach odbędzie się Turniej Mikołajkowy dla dzieci w piłce nożnej.

Turnieje organizowane są co roku od 2011 r., a kościański oddział Akademii Reissa  bierze w nich udział od samego początku. Myślą przewodnią imprezy jest hasło: „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Zgodnie z tym hasłem każdy piłkarz otrzymuje mikołajkowe upominki niezależnie od miejsca, które zajmie wraz z drużyną.

Z każdą kolejną edycją Reiss Cupów bierze w nich udział coraz więcej dzieci. Przez trzy lata organizatorom, czyli Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz, Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów oraz Fundacji Piotra Reissa udało się zwiększyć frekwencję cyklu turniejów ponad dwukrotnie. W tym roku weźmie w nich udział 5100 małych piłkarzy.

W związku z tak dużą ilością uczestników tegoroczna edycja potrwa aż 5 tygodni, a rozpocznie się turniejami 21-22 listopada właśnie w Kościanie i w Rokietnicy. Do szkoły w Oborzyskach przybędą drużyny z całej Wielkopolski. Zgodnie z informacją pochodzącą od organizatorów turniej w sobotę o godz. 9.00 otworzy sam Piotr Reiss, założyciel Akademii i legendarny piłkarz Lecha Poznań.

Zachęcamy wszystkich do kibicowania podczas rozgrywek, których kulminacyjnym punktem będzie dwudniowy finał w poznańskiej Arenie w dniach 19-20 grudnia. „Kościaniak” objął patronatem medialnym turniej na Ziemi Kościańskiej.