Rajd rowerowy z Kościana do Turwi w niedzielę

Fundacja Pro Bike & Dance wspólnie z gminą i miastem Kościan zaprasza w najbliższą niedzielę, 26 czerwca na rajd rowerowy po Ziemiańskim Szlaku Rowerowym. To już ostatnie chwile, by się na niego zapisać.

Program rajdu jest bogaty. Rowerzyści wyruszą o godz. 10.00 spod hali sportowej na Łazienkach i skierują się w stronę Racotu. Tutaj nastąpi zwiedzanie stadniny koni wraz z powozownią oraz poczęstunek w postaci kawy i herbaty z ciastem. Kolejnym przystankiem będzie Wyskoć, gdzie rowerzyści zwiedzą miejscowy kościół. Następnie udadzą się do Turwi, gdzie nastąpi dłuższa przerwa. W programie zwiedzanie pałacu wraz z przewodnikiem, kaplicy, a także Gorzelni. Tutaj na uczestników będzie czekał także dwudaniowy obiad oraz ciasto. Lepiej jednak się nie przejadać, bo nie będzie to koniec wycieczki. Dalej w programie jest jeszcze Rąbiń i zwiedzanie kościoła oraz nekropolii rodziny Chłapowskich, a następnie zwiedzanie drewnianego kościoła w Starym Gołębinie.

Długość trasy wyniesie około 60 km, ale jest podzielona na odcinki, więc rajd nie będzie wyczerpujący. Poza wymienionymi powyżej atrakcjami uczestnicy rajdu wezmą udział w losowaniu książek Emiliana Prałata o Turwi, Racocie i Wyskoci.

Koszt rajdu wynosi 40 zł od osoby. W cenę wliczone jest zwiedzanie z przewodnikiem, posiłki oraz butelka soku, a także ubezpieczenie. Rajd jest przewidziany na 30 osób. Mogą w nim uczestniczyć osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo na adres: iwona.cerba@wp.pl do środy 22 czerwca. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz miejscowość zamieszkania, co jest niezbędne do ubezpieczenia.