Rajd po życie dla Marysi – zapowiedź

W niedzielę, 24 października, szykuje się świetna zabawa motoryzacyjna dla każdego z licznymi niespodziankami po drodze. Wydarzenie ma jednak przede wszystkim wymiar charytatywny, jakim jest zbiórka pieniędzy dla Marysi z Brenna.

Jedziemy Dla Marysi (Rajd Po Życie) to kolejna inicjatywa, której celem jest wsparcie zbiórki pieniędzy na rzecz Marysi Drożdżyńskiej chorującej na SMA typu I. I choć na koncie dziewczynki jest już spora kwota, potrzeba jeszcze około 2,3 mln zł na terapię genową. A  liczy się czas.

Tym razem Team Fundacja, czyli przyjaciele Marysi oraz Koscian112 i Leszno998 organizują rajd. Mogą wziąć w nim udział samochody, a także motocykle. Niezależnie od tego ile osób będzie podróżowało samochodem, wpisowe kosztuje 100 zł. Z kolei dla pojazdów dwukołowych opłata wynosi 50 zł. Dystans rajdu wyniesie około 100 km, a po drodze jego uczestniczy będą zaliczać kolejne punkty kontrolne, w których będą mieć różne zadania do wykonania. Za ich zaliczenie otrzymają punkty. Każda z załóg zostanie zaopatrzona w mapkę, by dotrzeć do kolejnych punktów. Wskazani są więc piloci w autach.

Poszczególne pojazdy będą wyruszać z placu targowego w Śmiglu. Towarzyszyć temu będzie kiermasz ciast, a także atrakcje strażackie. Z kolei meta radu znajdować będzie się na boisku gminnym w Zaborówcu (gmina Przemęt) oddalonym o 4 km od Brenna. Tutaj także nie zabraknie atrakcji dla uczestników. Na strudzonych czekać będzie ciepły posiłek oraz ciasta i inne atrakcje. Ponadto 3 ekipy z najwyższą liczbą punktów otrzymają nagrody.

Zapisy trwają jeszcze przez dwa dni, do środy 20 października. By to uczynić, należy wysłać SMS pod jeden z numerów telefonu: 784 155 632 (Magda D.), 784 651 476 (Magda M.).

Ponadto uruchomiono skarbonkę, na którą można wpłacać pieniądze na rzecz Marysi: www.siepomaga.pl/motopiknikdlamarysi.